Logo

Willa Łuka

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ewa i Marcin Dobrowolscy i ich córka Zofia od 2003 r. prowadzą pensjonat Willa Łuka w Wetlinie u stóp połonin, w sercu Wysokich Bieszczadów. Architektura tego obiektu i wystrój wnętrz nawiązują do rodzinnych wspomnień z wołyńskiej Łuki, niegdyś leżącej w powiecie żytomierskim.

Pensjonat słynie z tradycyjnie wędzonych wędlin i domowych konfitur. Gościom podawane są pochodzące z własnej wędzarni: szynka, schab, karkówka, żeberka, piersi indycze i kurze, słonina i boczek (wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych w październiku 2013 r., jako pierwszy bieszczadzki wyrób). Boczek ten otrzymał także I miejsce w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. W czasie posiłków wędliny serwowane są „prosto z haka”, dzięki czemu zachowują tradycyjny, intensywny, ziołowy smak.

Od początku grudnia 2013 r. rozpoczęła tu działalność pierwsza od kilkudziesięciu lat w Bieszczadach Wysokich prywatna, rzemieślnicza Wędzarnia „Łuka”. Goście pensjonatu godziny posiłków mogą dostosować do własnych planów wycieczkowych. Na śniadania przygotowywane są m.in. 2-3 rodzaje wędlin z własnej wędzarni, konfitura Tuni o wyjątkowym smaku i tajemnej recepturze oraz grzanki z czosnkiem niedźwiedzim.

Willa Łuka
38-608 Wetlina 95, +48 13 468 47 71, +48 503 069 086
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.willaluka.pl
Tagged under: Bieszczady

loga2
Projekt Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (Pogórze Dynowskie) i na Słowacji (okres Svidnik) współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 

Strona www.karpaty.turysyka.pl została rozbudowana w ramach zadania publicznego pn. "Rewitalizacja Drogi msit logo 182x182św. Jakuba na Podkarpaciu - VIA REGIA" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.