Kawiarnia-Cukiernia Słodki Domek

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Słodki Domek” to wizytówka działającej od 1970 r. Piekarni-Cukierni „Szelców”, założonej przez Andrzeja Szelca. Produkowane tu słodkości opierają się na rodzimych recepturach.

Kawiarnia-Cukiernia oferuje więc własne wyroby cukiernicze, koktajle i desery. Niezapomniane są także oryginalne smaki rzemieślniczych lodów własnej produkcji, według sprawdzonych receptur i na dobrych składnikach. To już drugie pokolenie, które wychowało się na tych legendarnych w Lesku smakach: jagodowym, śmietankowym i truskawkowym. Na deser turyści najczęściej zamawiają klasyczną szarlotkę z bitą śmietaną, sernik po wiedeńsku oraz desery lodowe.

Nie mniejsze powodzenie ma WuZetka (z kakaowym ciastem biszkoptowym), kremówka (z prawdziwą śmietaną), hiszpanka, babeczki i tarty z owocami. W przypadku tych dwóch ostatnich, w zależności od sezonu, leżą na nich, oprócz cytrusów, także czarne jagody, maliny, czereśnie, wiśnie czy śliwki kupowane od lokalnych producentów. Na smakoszy czeka torcik bezowy z owocami. Dla turystów odwiedzających Bieszczady wizyta w „Słodkim Domku” to zarazem pierwsze i ostatnie ciasteczko. Pierwsze z radością, że już wakacje, a drugie w drodze powrotnej z nostalgii, że czas wracać do domu. A dzieci pamiętają jeszcze duży plac zabaw i mini zoo do ich dyspozycji.

Kawiarnia-Cukiernia „Słodki Domek”
38-600 Lesko, ul. Piłsudskiego 37, czynna codziennie 8.00–22.00
+48 13 469 60 80, + 48 13 469 61 70, www.szelc.eu/slodki-domek/
Tagged under: Bieszczady

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności