INSPIRACJE

Na szlaku architektury drewnianej

  • Kategoria: Inspiracje
  • Odsłony: 2131
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zaklęte w drewnie piękno jest niejednokrotnie tym, po co pasjonaci specjalnie przyjeżdżają do województwa podkarpackiego z odległych zakątków, nie tylko Polski. Bowiem bogactwo architektury drewnianej naszego województwa jest imponujące. Są drewniane kościoły i cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, a nawet dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługują perły architektury drewnianej wpisane na Listę UNESCO, których jest 6 w Podkarpackim. Zatem jak odkrywać te perełki?

Czytaj więcej

Na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki

  • Kategoria: Inspiracje
  • Odsłony: 2520

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Podkarpacie, z jego walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi, to obszar o potencjale rozwoju turystyki trudnym do przecenienia. Zatem jak odkrywać te bogactwa? Co warto zobaczyć, których miejsc nie pominąć, gdzie spać, a gdzie zjeść – i to najlepiej dania kuchni regionalnej? Jak połączyć te wszystkie elementy w taki sposób, aby mieć gwarancję satysfakcji z wyjazdu? Do Państwa dyspozycji zostały przygotowane przykładowe pakiety z gotową ofertą krajoznawczą, noclegową i kulinarną regionu w podziale na zróżnicowane potrzeby różnych grup odbiorców.

Czytaj więcej

Kajakiem przez Pogórze Dynowskie

  • Kategoria: Inspiracje
  • Odsłony: 3929

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W przypadku wyjazdu na kajaki na weekend dostajemy wszystko co w takich wypadach jest najważniejsze: aktywność fizyczną, odpoczynek od miasta i odnowę sił psychicznych w terapeutycznym kontakcie z naturą. Weekendowe spływy kajakowe są też świetną propozycją dla osób rozpoczynających zabawę w kajakarstwo. Urok Sanu leży w jego naturalności, nieprzewidywalności i dzikości, koryto rzeki nie jest bowiem uregulowane. Malownicze doliny rozpościerające się wzdłuż jej linii brzegowej stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów kojarzących się z tym regionem.
Daj się ponieść i spłyń z nurtem Sanu.
Ahoj Przygodo!

Czytaj więcej

JAKA PODODA?