INSPIRACJE

Na szlaku architektury drewnianej

 • Kategoria: Inspiracje
 • Odsłony: 2000
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zaklęte w drewnie piękno jest niejednokrotnie tym, po co pasjonaci specjalnie przyjeżdżają do województwa podkarpackiego z odległych zakątków, nie tylko Polski. Bowiem bogactwo architektury drewnianej naszego województwa jest imponujące. Są drewniane kościoły i cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, a nawet dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługują perły architektury drewnianej wpisane na Listę UNESCO, których jest 6 w Podkarpackim. Zatem jak odkrywać te perełki?

Czytaj więcej

Kajakiem przez Pogórze Dynowskie

 • Kategoria: Inspiracje
 • Odsłony: 3545

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W przypadku wyjazdu na kajaki na weekend dostajemy wszystko co w takich wypadach jest najważniejsze: aktywność fizyczną, odpoczynek od miasta i odnowę sił psychicznych w terapeutycznym kontakcie z naturą. Weekendowe spływy kajakowe są też świetną propozycją dla osób rozpoczynających zabawę w kajakarstwo. Urok Sanu leży w jego naturalności, nieprzewidywalności i dzikości, koryto rzeki nie jest bowiem uregulowane. Malownicze doliny rozpościerające się wzdłuż jej linii brzegowej stanowią jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów kojarzących się z tym regionem.
Daj się ponieść i spłyń z nurtem Sanu.
Ahoj Przygodo!

Czytaj więcej

Na Szlaku Kulinarnym Podkarpackie Smaki

 • Kategoria: Inspiracje
 • Odsłony: 2294

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Podkarpacie, z jego walorami krajobrazowymi, przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi, to obszar o potencjale rozwoju turystyki trudnym do przecenienia. Zatem jak odkrywać te bogactwa? Co warto zobaczyć, których miejsc nie pominąć, gdzie spać, a gdzie zjeść – i to najlepiej dania kuchni regionalnej? Jak połączyć te wszystkie elementy w taki sposób, aby mieć gwarancję satysfakcji z wyjazdu? Do Państwa dyspozycji zostały przygotowane przykładowe pakiety z gotową ofertą krajoznawczą, noclegową i kulinarną regionu w podziale na zróżnicowane potrzeby różnych grup odbiorców.

Czytaj więcej

Pieszo po Pogórzu Dynowskim

 • Kategoria: Inspiracje
 • Odsłony: 4532

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Chodzenie, szczególnie to uprawiane wśród pięknych krajobrazów i z daleka od cywilizacji, jest dla wielu osób jedną z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Jest też zarazem jedną z najbardzej popularnych form turystyki. Podjęcie tego hobby wydaje się być proste. Wystarczy znajomość obranej trasy lub mapa i najlepiej kompas. Strój i sprzęt należy dobierać odpowiednio do warunków pogodowych (zwłaszcza tych przewidywanych podczas wędrówki) i trasy (jej jakości i długości). Jedną z zalet turystyki pieszej jest duża możliwość wyboru tras oddalonych od centrów masowej turystyki. Jest to zatem bardziej indywidualna forma uprawiania turystyki.

Czytaj więcej

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

 • 24 Mar 2016

  4°C -2°C

 • 25 Mar 2016

  10°C 1°C