Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
INSPIRACJE

INSPIRACJE

Rowerem przez Roztocze

Powiat Lubaczowski, Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna zapraszają na „Festiwal Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic” w dniach 14-28 sierpnia 2021 r. Partnerami wydarzenia są: Województwo Podkarpackie, Województwo Lubelskie oraz Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie”.

Czytaj więcej

Rowerowe lato na Roztoczu

Przez dwa tygodnie wakacji od 14 do 28 sierpnia br. rowerzyści z całej Polski mogli poznawać uroki Roztocza w ramach „Festiwalu Turystyki Rowerowej – Roztocze bez granic”. Festiwal w tym roku był wyjątkowy, bo międzywojewódzki- uczestnicy przemierzali Roztocze zarówno po stronie województwa podkarpackiego, jak i lubelskiego. W wydarzeniu wzięło udział kilkuset cyklistów z całej Polski, od dzieci po seniorów.

Czytaj więcej

Na szlaku architektury drewnianej

Zaklęte w drewnie piękno jest niejednokrotnie tym, po co pasjonaci specjalnie przyjeżdżają do województwa podkarpackiego z odległych zakątków, nie tylko Polski. Bowiem bogactwo architektury drewnianej naszego województwa jest imponujące. Są drewniane kościoły i cerkwie, skanseny, zespoły zabudowy małomiasteczkowej, a nawet dworki i pałace. Na szczególną uwagę zasługują perły architektury drewnianej wpisane na Listę UNESCO, których jest 6 w Podkarpackim. Zatem jak odkrywać te perełki?

Czytaj więcej

JAKA PODODA?