Tydzień dla par

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pary tydzienDZIEŃ I
Zjedźmy z autostrady w Przemyślu i od tego momentu zwolnimy obroty - zacznijmy przygodę z Podkarpaciem. Zacznijmy od spędzenia kilku godzin w Arboretum w Bolestraszycach, później spacer urokliwą starówką Przemyśla, a popołudnie spędźmy na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie. W parku warto odszukać magicznego miłorzęba japońskiego – obejście go trzy razy gwarantuje spełnienie jednego marzenia.

DZIEŃ II
Ten dzień spędźmy w okolicach „bieszczadzkiego morza”, wokół którego mamy do wyboru kilka atrakcji. Pierwszą bez wątpienia będzie spacer koroną największej zapory wraz z możliwością zwiedzenia jej wnętrza. Na ścianach zapory zwróćmy uwagę na największy na świecie ekomural. Ponadto polecamy rejs po jeziorze z jego klimatycznymi zatoczkami. Na popołudnie dwie opcje: spacer na górę Koziniec z pięknym widokiem na jezioro lub dla bardziej odważnych lot szybowcem.

DZIEŃ III
Przemieszczając się obwodnicą bieszczadzką warto zatrzymać się choć przy kilku świątyniach na Szlaku Architektury Drewnianej. Ale głównym punktem dnia niech będzie wędrówka po bieszczadzkich połoninach. Z kilku opcji polecamy przejście Połoniną Wetlińską lub na najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.).

DZIEŃ IV
Ten dzień spędźmy również aktywnie. Proponujemy 3-godzinną przejażdżkę rowerową z Cisnej do Łopienki, rezerwatu „Sine Wiry”, przez Jaworzec z powrotem do Cisnej (ok. 40 km). Można zostawić samochód na parkingu i podejść pieszo do tych dwóch miejsc. Alternatywą może być przejażdżka wąskotorową Bieszczadzką Kolejką Leśną ze stacji głównej w Majdanie k. Cisnej.

DZIEŃ V
Po bieszczadzkiej przygodzie skierujmy kroki w okolice Krosna zwanego też „miastem szkła”. Zacznijmy od zwiedzania kolebki przemysłu naftowego Muzeum w Bóbrce, na terenie którego funkcjonuje najstarsza kopalnia ropy naftowej na świecie. Następnie trzeba zwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła w samym Krośnie. Wieczorem nie można ominąć Salonu Win Karpackich w Komborni.

DZIEŃ VI
Zanim zaczniemy drogę powrotną, warto jeszcze zwiedzić kilka ciekawych miejsc w okolicy. W Odrzykoniu odwiedźmy mieszczące się tu ruiny zamku Kamieniec, z którymi łączy się słynna fraza Jeśli nie chcesz mojej zguby krokodyla daj mi luby z komedii A. Fredry „Zemsta”. Nieopodal ciekawy rezerwat ”Prządki”, czy też Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności