Weekend dla rodziny

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

rodziny weekend
DZIEŃ I

W drodze w Bieszczady można zatrzymać się i pospacerować po Sanoku, zatrzymać się przy dzielnym Wojaku Szwejku, zakosztować tradycyjnej kuchni w regionalnej karczmie, a w miarę wolnego czasu proponujemy zimowy spacer po skansenie. Po zakwaterowaniu się czas na białe szaleństwo na stoku Laworty lub Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych. Stoki są oświetlone, wiec można jeździć na nartach do samego wieczora. Do wyboru są trasy o różnym stopniu trudności.

DZIEŃ II
Można oczywiście cały dzień spędzić na stoku. Jednak dla urozmaicenia polecamy wyprawę do lasu na rakietach śnieżnych – najlepiej z doświadczonym przewodnikiem przyrodnikiem. A nuż na śniegu uda nam się znaleźć ślady mieszkańców karpackiej puszczy. Po takim spacerze warto posilić się i zasmakować podkarpackich smaków w jednym z polecanych obiektów, a po południu znów udać się na stok narciarski. Wieczorem dla całej rodziny polecamy zorganizowany kulig z ogniskiem. Trasa prowadzi przez wyludnione tereny dawnej wsi. Nie wykluczone, że do ogniska dosiądzie się lokalny artysta muzyk, który zaśpiewa pieśni łemkowskie, bojkowskie czy ukraińskie. Po powrocie do miejsca noclegowego rodzina może skorzystać z prawdziwej ruskiej bani (naturalnej sauny zbudowanej tylko z drewna i kamienia).

DZIEŃ III
Po śniadaniu rodzina może jeszcze udać się na stok narciarski. Warto udać się jeszcze tego dnia w kierunku Ustrzyk Górnych i odwiedzić pokazową zagrodę żubrów w Mucznem. Nie można nie zatrzymać się przy jednej z perełek architektury drewnianej – bojkowskiej cerkwi w Smolniku. Żegnając się z Bieszczadami trzeba jeszcze posilić się na drogę w jednym z regionalnych obiektów na szlaku „Podkarpackie Smaki”.

 

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności