Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Bacówka PTTK pod Małą Rawką

Bacówka PTTK pod Małą Rawką

 

Bacówka Pod Małą Rawką - obiekt z 40 letnią historią

Rawki

Bacówka Pod Małą Rawką jest jednym z trzech tego typu schronisk w Bieszczadach. Znajduje się ona na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego - Położona jest na zboczu Małej Rawki - pomiędzy Połoniną Caryńską a pasmem granicznym i górą Kremenaros - trójstykiem granic Polski, Ukrainy i Słowacji. 900 metrów od drogi łączącej Ustrzyki Górne i Wetlinę. Schronisko działa przez cały rok. Posiada 30 miejsc w pokojach dwu, trzy i wieloosobowych. Obok schroniska można rozbić namiot.W schronisku znajdują się jadalnia z kominkiem, bufet turystyczny (ciepłe posiłki, zimne i grzane piwo, napoje, słodycze),wspólnywęzeł sanitarny. Schronisko jest doskonałym przystankiem dla osób przemierzających Bieszczady wzdłuż Pasma Połonin lub Pasma Granicznego.

rawkii

Osoby planujące pobyt kilkudniowy mogą wybierać się na wycieczki w kierunku Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej, na Małą i Wielką Rawkę, na Kremenaros - do trójstyku granic Polski, Słowacji i Ukrainy i dalej na Słowację do Novej Sedlicy,na Rabią Skałę, do Wetliny. Zimą okolice schroniska odwiedzane są chętnie przez amatorów narciarstwa turowego. Doskonałe tereny do uprawiania tej formy narciarstwa znajdują się na zboczach Małej i Wielkiej Rawki, w paśmie granicznym, na Połoninach Caryńskiej i Wetlińskiej oraz w rejonie Tarnicy.

W minionych latach na zboczach Małej i Wielkiej Rawki odbywały się zawody Pucharu  Połonin będące edycją Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim. 

Bacówka PTTK Pod Małą Rawką
38-714 Ustrzyki Górne
504 170 127,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona internetowa, Facebook
 

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności