Bacówka PTTK pod Małą Rawką

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Schronisko Pod Małą Rawką powstało w 1979 roku. Jest to jeden z 11 obiektów zbudowanych w ramach koncepcji Bacówek PTTK - schronisk turystyki kwalifikowanej. Bacówka Pod Małą Rawką jest jednym z trzech tego typu schronisk w Bieszczadach. Znajduje się ona na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego - 930 m n.p.m. przy zielonym szlaku z przełęczy Wyżniańskiej na Małą Rawkę. 12 km od Wetliny i 6 km od Ustrzyk Górnych.

Położona jest na zboczu Małej Rawki - pomiędzy Połoniną Caryńską a pasmem granicznym i górą Kremenaros - trójstykiem granic Polski, Ukrainy i Słowacji. 900 metrów od drogi łączącej Ustrzyki Górne i Wetlinę. Schronisko działa przez cały rok. Posiada 30 miejsc w pokojach dwu, trzy i wieloosobowych. Obok schroniska można rozbić namiot.

W schronisku znajdują się jadalnia z kominkiem, bufet turystyczny (ciepłe posiłki, zimne i grzane piwo, napoje, słodycze), wspólny węzeł sanitarny.
Schronisko jest doskonałym przystankiem dla osób przemierzających Bieszczady wzdłuż Pasma Połonin lub Pasma Granicznego. Osoby planujące pobyt kilkudniowy mogą wybierać się na wycieczki w kierunku Połoniny Caryńskiej i Wetlińskiej, na Małą i Wielką Rawkę, na Kremenaros - do trójstyku granic Polski, Słowacji i Ukrainy i dalej na Słowację do Novej Sedlicy, na Rabią Skałę, do Wetliny przez Dział, na Dwernik Kamień, do doliny Caryńskiego i do schroniska Koliba na Przysłopiu Caryńskim.

Zimą okolice schroniska odwiedzane są chętnie przez amatorów narciarstwa turowego. Doskonałe tereny do uprawiania tej formy narciarstwa znajdują się na zboczach Małej i Wielkiej Rawki, w paśmie granicznym, na Połoninach Caryńskiej i Wetlińskiej oraz w rejonie Tarnicy. W minionych latach na zboczach Małej i Wielkiej Rawki odbywały się zawody Pucharu Połonin będące edycją Pucharu Polski w narciarstwie wysokogórskim.

Bacówka PTTK Pod Małą Rawką
38-714 Ustrzyki Górne
504 170 127, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.rawki.pl, www.facebook.com/BacowkapodMalaRawka
Tagged under: Bieszczady

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności