Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Weekend dla par

Weekend dla par

pary weekendDZIEŃ I
Pierwszy dzień potraktujmy jako dojazd w te piękne rejony Pogórza Czarnorzecko-Strzyżowskiego. Jeśli mamy dużo czasu można, a nawet trzeba go zagospodarować w sposób ciekawy. Przystanek w rezerwacie Prządki, czy przy Zamku Kamieniec, gdzie padły niegdyś słowa Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby, będzie dobrym pomysłem. Warto również zajrzeć do Krosna i zwiedzić Centrum Dziedzictwa Szkła. Natomiast w kontekście zwiedzania zabytków architektury drewnianej zatrzymajmy się przy:
kościele św. Wojciecha z XV w. w Krośnie.

DZIEŃ II
W tym dniu dotrzemy w malownicze rejony Beskidu Niskiego, gdzie jest kilka takich świątyń, które zapierają dech w piersiach. Nie omińmy również zabytków Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, gdzie znajdziemy drewniane szyby z XIX w. o nazwie „Janina” i „Franek” oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Dla rozprostowania kości możemy wyjść na górę Cergową 716 m n.p.m. Na szlaku architektury drewnianej sakralnej niech zachwycą nas:
dawna cerkiew Orędownictwa Przeświętej Bogurodzicy z 1780 r. w Chyrowej,
dawna cerkiew śś. Kosmy i Damiana z 1782 r. w Krempnej,
dawna cerkiew śś. Kosmy i Damiana z przełomu XVIII i XIX w. w Kotani,
dawna cerkiew św. Michała Archanioła z 1762 r. w Świątkowej Małej,
dawna cerkiew św. Michała Archanioła z 1757 r. w Świątkowej Wielkiej.

DZIEŃ III
Dzień możemy rozpocząć od rozprostowania kości i przejścia ścieżki przyrodniczej do pomnika przyrody „Wodospad Trzy Wody” w Komborni. Jest to jeden z nielicznych wodospadów skalnych objętych ochroną prawną na terenie województwa podkarpackiego. Posiada 5 m wysokości. Tego dnia odwiedźmy dwa ważne miejsca na szlaku architektury drewnianej, które znajdują się na liście UNESCO:
kościół Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła z XV w. w Haczowie(lista UNESCO),
kościół Wszystkich Świętych z XV w. w Bliznem (lista UNESCO).

 

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności