Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Uncategorised

Uncategorised

JASŁO - STOLICA POLSKIEGO WINIARSTWA

Jasło jest malowniczym miastem położonym u podnóża Karpat, otoczonym przez trzy rzeki: Jasiołka, Wisłoka i Ropa. Historia miasta sięga do XII wieku - pierwsze zapiski osady Jasiel pochodzą z 1185 r. Miasto ma szeroką tradycję historyczną. Świadczą o tym między innymi kamienice na jasielskim rynku. Najstarsze z nich pochodzą z przełomu XVIII/XIX w.

W jednej z kamieniczek mieściła się apteka, prowadzona przez Ignacego Łukasiewicza - twórcę przemysłu naftowego. Aby wgłębić się w historię powstania przemysłu naftowego można podążyć Transgranicznym Szlakiem Naftowym. Szlak przebiega m. in. przez centrum miasta obok owej kamienicy, a także przez Muzeum Regionalne, w którym można poznać kulturę regionu Pogórza czy kulturę Łęków oraz zobaczyć zbiory rzemiosła artystycznego i sztuki sakralnej, które świadczą o wielokulturowej historii Jasła i regionu.

            Przez region jasielski przechodzi również Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Prowadzi on przez dwa cmentarze z okresu I Wojny Światowej: cmentarz w Ulaszowicach, oraz cmentarz na podzamczu. W Jaśle znajduje się również zabytkowy cmentarz żydowski z XIX wieku, zdewastowany przez Niemców podczas okupacji hitlerowskiej.

            I i II Wojna Światowa pozostawiły Jasło w ruinach i zgliszczach, udało się jednak uratować m.in. gotycki kościół farny, powstały w połowie XV wieku. W gorszym stanie były dwie inne zabytkowe świątynie: Kościół pw. św. Stanisława BM, klasztor Sióstr Wizytek oraz sanktuarium św. Antoniego i Klasztor OO. Franciszkanów. Po wojnie zostały one odbudowane i nadal zachwycają swoją okazałością.

            Słynnym w Jaśle zabytkiem, wartym uwagi jest Pałac Sroczyńskich wybudowany w połowie XIX wieku. Pałac przybrał wówczas wygląd w stylu gotyku angielskiego, natomiast obecny wygląd zawdzięcza jego ostatniemu właścicielowi – Tomaszowi Sroczyńskiemu, który pałac nabył w 1888 roku. Budynek przetrwał I Wojnę Światową, choć nie bez uszczerbku, natomiast podczas II Wojny Światowej mieściła się tam niemiecka żandarmeria polowa, co ocaliło go od zniszczenia. W 1967 roku Pałac został wyremontowany i przeznaczony dla Państwowej Szkoły Medycznej Pielęgniarstwa. Ówcześnie jest on siedzibą Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle.

            Dużą atrakcją regionu Jasielskiego jest jego położenie na obszarach Beskidu Niskiego oraz Magurskiego Parku Narodowego. Oprócz podziwiania pięknych widoków można aktywnie spędzić czas, korzystając na przykład ze szlaku rowerowego „Na szlaku kultur” JASŁO (PL) – BARDEJOV (SK). Szlak ten rozpoczyna się w Jaśle i biegnie przez piękne beskidzkie tereny Polski i Słowacji. Więcej na temat szlaków rowerowych można przeczytać tutaj.

Kolejnym szlakiem jest konny szlak przechodzący po terenach zachodniej części Beskidu Niskiego i Pogórza Ciężkowickiego, obejmujący dwie stadniny na terenie Jasła: Ośrodek Jazdy Konnej „HUZAR” oraz Stadnina Jasielskiego Stowarzyszenia Jeździeckiego.

            Najbardziej słynnym szlakiem w Jaśle jest jednak Jasielski Szlak Winny. Podążając tym szlakiem, turysta może brać udział w degustacji jasielskiego wina, korzystać z lokalnej bazy agroturystycznej oraz noclegowej na terenie miasta Jasła. Poza tym, jasielscy winiarze są członkami Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, brali także udział w projekcie „Karpacki Szlak Wina”, dzięki czemu wspólnie z winiarzami z terenów karpackich rozwijają enoturystykę, czyli turystykę winiarską. Śmiało można powiedzieć, że Jasło stało się nową stolicą polskiego winiarstwa, to tam co roku, w ostatni weekend sierpnia odbywają się Międzynarodowe Dni Wina, które przyciągają nie tylko winiarzy z Polski i zagranicy, ale także miłośników wina i wiele osób, które chcą dowiedzieć się o tej pięknej sztuce jaką jest winiarstwo.

CIEKAWOSTKI:

  • W pałacu Sroczyńskich goszczona była Jadwiga Piłsudska, córka Marszałka Józefa Piłsudskiego, która lądowała szybowcem w okolicach Gorajowic, dzisiejszej dzielnicy Jasła.

O Karpackim Klastrze Turystycznym

O klastrze
Rada Klastra
Jak przystąpić do Klastra?

Karpacki Klaster Turystyczny logo

O klastrze

Karpacki Klaster Turystyczny” pokazuje, iż branża turystyczna chce wspólnie działać na rzecz wypromowania południa województwa podkarpackiego jako atrakcyjnego turystycznie regionu. Obejmuje swoim zasięgiem tereny górskie i podgórskie: Bieszczady, Beskid Niski oraz Pogórza (Przemyskie, Dynowskie, Czarnorzecko-Strzyżowskie, Bukowskie i Jasielskie). Jego członkowie to m.in. biura podróży, hotele, pensjonaty, przewodnicy, lokale gastronomiczne oraz różne usługi, jak turystyka wodna, rowerowa czy konna.

W Przysłupiu w sercu Bieszczadów prawie 40 osób podpisało deklaracje powołując w ten sposób Karpacki Klaster Turystyczny, kolejnych kilkanaście zadeklarowało już przystąpienie. Klaster powstał jako porozumienie, które zostanie zarejestrowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Stąd też i decyzja Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Podkarpacia „Pro Carpathia”, które udzielać mu będzie osobowości prawnej, jak i pełnić funkcję animatora.

Dla mnie najważniejsze, że jest to inicjatywa oddolna. To przedsiębiorcy się do nas zgłosili, nie trzeba było ich do niczego przekonywać i tłumaczyć walorów takiego rozwiązania Zresztą klaster to nie tylko próba łączenia sił i dalszego rozwoju, ale także wyjście ze wspólną promocją na zewnątrz regionu – tłumaczy Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia „Pro Carpathia”. – Poza tym mamy w tej dziedzinie doświadczenie, bo wspieraniem turystykci zajmujemy się od blisko 10 lat. Od roku jesteśmy także animatorem Klastra Podkarpackie Smaki, który działa w podobny sposóbKrzysztof Staszewski - koordynator i współzałożyciel Klastra

 

Na działania klastra potrzebne są środki finansowe, można będzie je pozyskać z Unii Europejskiej w latach 2014-2020. Chodzi o takie fundusze jak Regionalny Program Operacyjny, Program Operacyjny Polska Wschodnia oraz przyszłe programy centralne, którymi zarządzać ma Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł pozyskiwać środki też indywidualnie, ale na wspólne szkolenia, promocję czy integrację branży jest to możliwe w ramach klastra.

Klaster jest też zdecydowanie lepszym partnerem do rozmów z samorządem lokalnym, wojewódzkim i pozwala tworzyć spójną i szerszą ofertę turystyczną.
Jednym z celów klastra będzie przekonanie turystów, że Podkarpackie to nie tylko chodzenie po beskidzkich górach z plecakiem, ale także wspaniała regionalna kuchnia, unikalna kultura i zabytki.
- Klaster ma formułę otwartą i zaprasza wszystkie podmioty z tej właśnie branży, które działają w segmencie turystyki aktywnej, kulturowej, przyrodniczej i zdrowotnej – dodaje prezes Staszewski.


Rada Karpackiego Klastra Turystycznego

Rada klastra to ośmioosobowy organ Karpackiego Klastra Turystycznego, który powołany jest w celu współpracy z Koordynatorem Klastra przy wytyczaniu kierunków działań oraz ich realizacji. Wspólnie z Koordynatorem to właśnie członkowie Rady Klastra ustalają roczny plan działań, plan finansowy oraz opiniują podejmowane inicjatywy.

W skład Rady Klastra wchodzą obecnie:

1. Sylwia Wieleba-Maślany (Agart oraz Karczma Brzeziniak)
2. Ryszard Skotniczny (Dwór Kombornia Hotel & SPA ****),
3. Bogusław Pyzocha (Fundacja Bieszczadzka/ Biuro podróży "Zielony rower")
4. Paweł Wójcik (Biuro Podróży PAWUK)
5. Urszula Wałachowska (Osada Podróznika)
6. Piotr Bobula (Lotnicza Bobulandia)
7. Jakub Wierzbicki (ART. Wanda Bielak-Wierzbicka)
8. Adam Radwański (Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka)

     Lista Członków Klastra

1.         "Abramówka" Tomasz Abram
2.         "Agart" Bieszczadzki Spichlerz
3.         "Przystań Gromadzyń" noclegi - ratownictwo wodne
4.         "Rekreacja Konna" , Galeria "Czarny Kot"
5.         "Wilcza Dolina" Magdalena Radecka
6.         Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach
7.         AREL Arkadiusz Kuc // Huculska Restauracja i Noclegi + Restauracja Niedźwiadek
8.         ART. Wanda Bielak-Wierzbicka
9.         Atletyczny Klub Sportowy "Wisłoka"
10.      Bacówka "Pod Małą Rawką" Michał Klażyński
11.      Bies Sp. z o.o. OSW Solny
12.      Bieszczadzka Agencja Aktywnego Wypoczynku // Bandytyzm.pl , Kulbaka Pensjonat
13.      Bieszczadzkie Centrum Turystyki "Bezkres"
14.      Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów
15.      Biuro Podróży - MADART
16.      Biuro Podróży "Dzikie Bieszczady"
17.      Biuro Podróży Bieszczader
18.      Carpathia-Invest Sp. z o.o.
19.      Centrum Turystyki Kulturowej "Carpathia"
20.      Chata nad Wisłokiem
21.      Columbus - portal turystyki indywidualnej sp. z.o.o.
22.      Dwór Kombornia Hotel&SPA
23.      F.P.U.H Viktoria // Karczma "Paweł Nie Całkiem Święty"
24.      Firma Jaxa
25.      Fundacja Bieszczadzka / Biuro Eko Podróży "Zielony Rower"
26.      Fundacja PRO ARTE ET HISTORIA // Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie oraz Baranowie Sandomierskim
27.      Galeria Rzeźby i Malarstwa „Smolarnia”
28.      Gęsi Zakręt
29.      Głogów Golf Club
30.      Gospodarstwo Agroturystyczne "U Flika"
31.      Gościniec "Dębowa Gazdówka"
32.      Gościniec Pięciu Stawów
33.      Gościniec Rabe
34.      Harmonia Paweł Pasztyła
35.      Hotel "Chutor Kozacki"
36.      Hotel Carpatia
37.      Hotel Restauracja "Szelców"
38.      Karpackie Centrum Turystyki Aktywnej "Kremenaros"
39.      Lotnicza Bobulandia
40.      Management Partner // Dom Gościnny Borsuczyna, Pensjonat HORB
41.      Marek Witek "Marco Polan Development"
42.      MarkeTour
43.      Muzeum Młynarstwa i Karczma "We Młynie"
44.      Nadex
45.      Noclegi nad Solinką - Witkowski Gwalbert
46.      NTB Active Club Filia Smerek // Karpacka Sadyba
47.      Oberża "Zakapior"
48.      Osada BiesCzad
49.      Ośrodek Wypoczynkowo-Rehabilitacyjny Caritas
50.      PAWUK - biuro podróży
51.      Pegazowa Wola
52.      Pensjonat Caryńska
53.      PHU OREX Sp. z o.o.
54.      Siedlisko Brzeziniak
55.      Siekierezada
56.      Stadnina Koni Huculskich "Chutir"
57.      Stowarzyszenie "Kierunek Podkarpacie"
58.      Stowarzyszenie "Pro Carpathia"
59.      Stowarzyszenie "Rajska Dolina"
60.      Stowarzyszenie Agroturysytyczne Galicyjnskie Gospodarstwa Gościnne - Bieszczady
61.      Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły w Rudence
62.      Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi i Szkoły w Paszowej
63.      Stowarzyszenie Przew. Turyst. Karpaty
64.      Stowarzyszenie Sanocki Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Jana Grodka
65.      TAEKWON-DO Cisna
66.      Towarzystwo Bieszczadzkiej Turystyki Konnej
67.      Towarzystwo Przyjaciół Polańczyka
68.      URSA MAIOR SP. Z O. O. SKA
69.      Ustrzyckie Stowarzyszenie Turystyczne "BIESZCZADY"
70.      WILDCONE - Magdalena Leńska
71.      Wydawnictwo "Carpathia"
72.      Zagroda Magija
73.      Zajazd Bieszczadzka Ostoja
74.      ZETO-Rzeszów
75.      Zajazd pod Caryńską

 

Jak przystąpić do Klastra?

 Nowi członkowie przyjmowani są do Klastra przez Radę Klastra, na wniosek dwóch członków Klastra, po wypełnieniu stosownych dokumentów. Dokumenty jakie należy przedłożyć przez podmioty ubiegające się o udział w Klastrze to:

- Wniosek do Rady Klastra o przyjęcie w poczet członków Klastra "Karpacki Klaster Turystyczny"
- Parafowany Regulamin Klastra "Karpacki Klaster Turystyczny"
- Deklaracja Partnerstwa w ramach Klastra "Karpacki Klaster Turystyczny"

Dane kontaktowe: 
Animator Karpackiego Klastra Turystycznego - Stowarzyszenie "Pro Carpathia"
Opiekun: 
Małgorzata Tabor
tel. 17 850 01 87
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Aktualne załączniki do pobrania znajdują się TUTAJ.

Organizatorzy Wypoczynku

POLECANE BIURA PODRÓŻY
Biuro Turystyki Kulturowej PAWUK
ul. Krucza 79
38-540 Zagórz
tel.: 48 721 215 453
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.pawuk.pl
Biuro Podróży BIESZCZADER
Mokre 54
38-542 Rzepedź
tel.: 013 438 33 83
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bieszczader.pl
Biuro Podróży DZIKIE BIESZCZADY
Nowosiółki 30
38-604 Hoczew
tel.: 48 697 905 704
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.dzikie-bieszczady.com
Biuro EkoPodróży ZIELONY ROWER
ul. Rynek 14
38-700 Ustrzyki Dolne
tel.: 48 601 055 457
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zielonyrower.pl
ORGANIZATORZY WYPOCZYNKU
Karpackie Centrum Turystyki Aktywnej "Zielony Rower"
ul. Rynek 14
38-700 Ustrzyki Dolne
tel.: 013 469 62 90
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.zielonyrower.pl
Bieszczadzkie Towarzystwo Cyklistów
ul. 29 listopada 51/1
38-700 Ustrzyki Dolne
tel.: 48 693 131 033
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bieszczady-online.pl
Karpackie Centrum Turystyki Aktywnej "Kremenaros"
ul. Gombrowicza 13/23
38-700 Ustrzyki Dolne
te.: 48 535 530 006
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kremenaros.com.pl
Centrum Turystyki Kulturowej "Carpathia"
ul. Fabryczna 25
38-700 Ustrzyki Dolne
tel.: 48 607 089 740
Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych KARPATY
ul. Rynek 1
38-500 Sanok
tel.: 48 693 126 381
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.bieszczady-przewodnicy.pl
TURKULA Karolina Kiwior
Krosno
tel.: 48 663 081 245
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.turkula.pl
Bieszczadzkie Centrum Turystyki BEZKRES
Glinne 112
38-600 Lesko
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
HARMONIA Paweł Pasztyła
Rzeszów
tel.: 48 606 828 462
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
TURYSTYKA KONNA
Towarzystwo Bieszczadzkiej Turystyki Konnej TBTK
Łukowe 105
30-540 Zagórz
www.tbtk.pl
Stadnina Koni Huculskich CHUTIR
Czystogarb 22
38-543 Komańcza
tel.: 013 467 81 33
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.chutir.eu
KULBAKA Noclegi & konie
Strzebowiska 1
38-608 Wetlina
tel.: 48 501 383 882
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.kulbaka.eu
DOLINA KONI
Łukowe 105
38-540 Zagórz
tel.: 48 794 723 161
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.dolinakoni.pl
CZARNY KOT Bieszczady
Dołżyca 21
38-607 Cisna
tel.: 48 501 066 180
e-mail: czarnykotbieszczady@czarnykotbieszczady
www.czarnykotbieszczady.pl

Punkty Informacji Turystycznej

Bieszczadzkie Centrum Informacji i Promocji
Ustrzyki Dolne
Rynek 16
38-700 Ustrzyki Dolne
tel.: 013 471 11 30
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: cit.ustrzyki-dolne.pl
Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej
Lesko
Rynek 21
38-600 Lesko
tel.: 013 469 66 95
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: lesko.pl
Biuro Informacji Turystycznej
Rymanów Zdrój
Zdrojowa 40
38-481 Rymanów Zdrój
tel.: 013 435 71 90
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: info.rymanow.pl
Centrum Informacji Turystycznej
Polańczyk
Wiejska 2
38-610 Polańczyk
tel.: 013 469 24 95
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: esolina.pl
Centrum Informacji Turystycznej
Przemyśl
Grodzka 1
37-700 Przemyśl
tel.: 016 675 21 63
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: visit.przemysl.pl
Centrum Informacji Turystycznej
Rzeszów
Rynek 26
35-064 Rzeszów
tel.: 017 875 47 74
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Informacji Turystycznej
Sanok
Rynek 14
38-500 Sanok
tel.: 017 464 45 33
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: sanok.pl
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
Lutowiska
38-713 Lutowiska 14
tel.: 013 461 03 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: lutowiska.pl
Gminne Centrum Informacji Turystycznej, Kultury i Sportu
Baligród
Plac Wolności 11
38-606 Baligród
tel.: 013 468 40 04
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: baligrod.pl
Gminne Centrum Informacji Turystycznej
38-543 Komańcza 166
tel.: 013 492 70 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: komancza.pl
Informacja Turystyczna "Madart" Małgorzata Hałkowska i wspólnicy s.j.
Jasło
Kadyiego 2
38-200 Jasło
tel.: 013 446 35 91
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: madart.pl
Informacja Turystyczna przy Schronisku Młodzieżowym PTSM "Matecznik"
Przemyśl
Joachima Lelewela 6
37-700 Przemyśl
tel.: 016 670 61 45
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: ptsm-matecznik.pl
Informacja Turystyczna "Stacja Przemyśl" Agata Siwiak
Przemyśl
Plac Legionów 1
37-700 Przemyśl
tel.: 48 735 23 33
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN
38-713 Lutowiska 2
tel.: 013 461 03 50
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: bdpn.pl
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Rzeszów
Grunwaldzka 2
35-959 Rzeszów
tel.: 017 852 00 09
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: prot.rzeszow.pl
Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej
Krosno
Rynek 5
38-400 Krosno
tel.: 013 432 77 07
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: krosno.pl
Punkt Informacji Turystycznej
Horyniec Zdrój
Jana III Sobieskiego 4
37-620 Horyniec Zdrój
tel.: 016 631 31 05
e-mail: gokhoryniec.pl
www: horyniec-zdroj.pl
Punkt Informacji Turystycznej
Nowosiółki Dydyńskie 4
37-734 Fredropol
tel.: 48 785 974 855
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Punkt Informacji Turystycznej PTTK
Jasło
Floriańska 15
38-200 Jasło
tel.: 013 446 33 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: jaslo.pttk.pl
Transgraniczna Informacja Turystyczna
Dukla
Trakt Węgierski 26A
38-450 Dukla
tel.: 013 433 56 16
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: turystyka.karpaty.dukla.pl

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności