Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Restauracja Huculska

Restauracja Huculska

Usytuowana przy wjeździe do Ustrzyk Dolnych (vis-a-vis stacji Orlen) restauracja – własność Elizy i Arkadiusza Kuc – zaczęła działalność w lutym 2014 r. I od początku wierna jest kuchni regionalnej, odnoszącej się do tradycji huculskiej i ukraińskiej.

Jako pierwsza w Bieszczadach wprowadziła na przystawkę oryginalne czebureki – pieróg z różnym nadzieniem (mięsnym, serowym z bryndzy, szpinakowym) smażony na głębokim tłuszczu. Jeżeli zamówimy barszcz ukraiński, to dostaniemy go z kleksem kwaśnej śmietany, a jeśli mamy ochotę na rosół to tylko z domowym makaronem. W menu znajdziemy gołąbki po lwowsku z kapusty włoskiej i nadzieniem z kaszy gryczanej, mięsa i boczku. Zapiekane są w śmietanie i pomidorach, ale na życzenie mogą zostać polane sosem pieczarkowym.

W pamięci zostaną ukraińskie pielmieni – małe pierożki faszerowane mięsem, a podawane z octem i masłem. Na szukających dań bezmięsnych czeka wegetariański placek po bieszczadzku. Desery to oryginalne przepisy np. czekoladowa Czarnohora z wiśniami lub Biały Słoń.

O przywiązaniu do tradycji świadczy obecność legendarnej, przedwojennej marki J.A. Baczewskiego, której jakość można sprawdzić na miejscu. Uzupełnieniem oferty kulinarnej są własne przetwory, np. prawdziwy jagodowy dżem idealny do naleśników.

Restauracja Huculska
38-700 Ustrzyki Dolne, Ustjanowa Górna 159
czynna codziennie 12.00-21.30, +48 507 068 728
www.facebook.com/Huculska

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności