Muzeum Magurskiego Parku Narodowego

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ośrodek Edukacyjny przy Magurskim Parku Narodowym wraz z bogatym w eksponaty Muzeum Przyrodniczym powstał w 2005 roku. Największą atrakcją jest sala ekspozycyjna, która prezentuje różnorodne środowisko Parku. Wierna rekonstrukcja magurskich ekosystemów wraz z naturalnej wielkości roślinami i zwierzętami robi wrażenie nie tylko na najmniejszych odkrywcach beskidzkiej przyrody.

Zwiedzanie Muzeum zaczyna się od projekcji dwóch filmów: pierwszy opowiada ogólnie o położeniu i walorach przyrodniczych Parku. Drugi film prezentuje historię kształtowania się obecnej rzeźby terenu Beskidu Niskiego na tle poszczególnych epok geologicznych do momentu pojawienia się pierwszych ludzi na tym terenie. Po takim wstępie rozpoczyna się multimedialny spektakl przedstawiający jeden rok z życia przyrody w czterech różnych miejscach Parku podzielony na cztery pory roku.

Po zakończeniu spektaklu można szczegółowo zapoznać się z różnorodnością magurskiej przyrody korzystając z multimedialnych prezentacji. Ponadto ułożono kilka testów o różnym stopniu trudności sprawdzających wiedzę przyrodniczą. Na korytarzach ośrodka znajduje się kilka mniejszych wystaw stałych i okresowych. Przy wejściu na główną salę ustawiono pnie drzew występujące w Parku zgodnie z ich ilościowym występowaniem. Na piętrze prezentowane są czaszki wybranych zwierząt oraz poroża jeleni i saren.

W Ośrodku Edukacyjnym organizowane są również warsztaty, lekcje i zajęcia przyrodnicze skierowane głównie do dzieci i młodzieży. Pracownicy Magurskiego Parku Narodowego oprowadzają turystów po trzech wyznakowanych ścieżkach przyrodniczych. Specjalnie przygotowane przewodniki pomagają w zapoznaniu się z niezwykłą przyrodą tych terenów z uwzględnieniem trudnej historii Beskidu Niskiego.

Magurski Park Narodowy
38-232 Krempna 59
telefon: (0 13) 4414099, 4414440
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: www.magurskipn.pl

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button