Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Park Miniatur w Myczkowcach

Park Miniatur w Myczkowcach

W Parku Miniatur zgromadzono 140 makiet zabytków sakralnych z terenu południowo – wschodniej Polski oraz przygranicznej części Słowacji i Ukrainy. Prezentowane miniaturowe świątynie przypominają o bogatej kulturze dawnych mieszkańców tych terenów.

Centrum Kultury Ekumenicznej, w którym znajduje się Park Miniatur, zostało otworzone w 2007 roku, a zlokalizowane jest na terenie Ośrodka Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnego Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Zgromadzone tu makiety wykonane są w skali 1:25 z zachowaniem wszystkich elementów zgodnych z oryginalnymi budowlami. Świątynie rozmieszczone są na 10 niewielkich wzgórzach pomiędzy którymi poprowadzono ścieżki dla zwiedzających. Całość dopełnia niewielka roślinność otaczająca obiekty oraz malutkie potoczki spływające po kamieniach.

Podziwiać tu można kościoły rzymskokatolickie, cerkwie prawosławne i greckokatolickie prezentujące dorobek materialny kilku grup etnicznych: Bojków, Łemków i Pogórzan. Wśród obiektów znajdują się zarówno świątynie nieistniejące jak i te, które możemy nadal oglądać w oryginale. Atmosferę dawnych nabożeństw przywołują wydobywające się z głośników śpiewy kościelne i cerkiewne.

Park Miniatur można zwiedzać codziennie, obok jest mały punkt informacji turystycznej. Na terenie ośrodka znajduje się stadnina koni, mini ZOO oraz Ogród Biblijny.

Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny w Myczkowcach
38-623 Uherce
Tel: 013 461 83 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://www.myczkowce.org.pl/

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności