Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych to muzeum, działające w ramach Ośrodka Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego z siedzibą w Ustrzykach Dolnych.

Idea powstania muzeum sięga 1968 roku, a pierwotnie placówka miała funkcjonować jako Muzeum Fauny Bieszczadzkiej. W 1974 roku rozpoczęto budowę obecnego gmachu muzeum. Obiekt zakończono i otwarto w 1986 roku, a w 1991 roku został on przejęty przez Bieszczadzki Park Narodowy. Oprócz funkcji muzealnej, w Ośrodku prowadzona jest również działalność naukowa i dydaktyczna.

Na ekspozycję muzealną składają się eksponaty związane z terenem Bieszczadów i obejmujące ich faunę i florę, geologię, hydrologię, etnografię, architekturę oraz zagadnienia ochrony środowiska.

Znajdują się tu ekspozycje stałe:

"Bieszczady dawniej i dziś”
"Biologia i systematyka świata zwierząt"
"Wybrane zagadnienia z paleontologii"
"Geologia Bieszczadów na tle Karpat”
"Geomorfologia, hydrologia, klimat i gleby Bieszczadów"
“Plan ochrony Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny"
"Flora I zbiorowiska roślinne oraz fauna Bieszczadów"

Muzeum organizuje również wystawy czasowe związane z regionem, które okresowo zastępują ekspozycję "Bieszczady dawniej i dziś".

Muzeum można zwiedzać od wtorku do soboty w godz. 9.00 – 17.00 (od 15 listopada do 15 kwietnia w godz. 8.00 – 16.00), dodatkowo w okresie letnim (lipiec-sierpień) jest czynne również w niedziele w godz. 9.00 – 14.00

Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BdPN
ul. Bełska 7
38-700 Ustrzyki Dolne
tel. (13) 461 1091
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności