Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Centrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła

Krosno od ponad 90 lat żyje szkłem. Jest największym i najsłynniejszym jego producentów w Polsce i jednym z najbardziej znanych na arenie międzynarodowej. Szklane wyroby z Krosna cenione są za wspaniałą jakość i najwyższej klasy wzornictwo. Wielokrotnie nagradzane, małe dzieła sztuki powstające w Krośnie, obecne są w niemal każdym polskim i w milionach domów na całym świecie.

Koncepcja utworzenia w Krośnie Centrum Dziedzictwa Szkła powstała przy współpracy z przedsiębiorcami branży szklarskiej, artystami, liderami organizacji pozarządowych i organizacji przedsiębiorców oraz przedstawicielami instytucji kultury działającymi w naszym mieście.

Najważniejszymi atrakcjami Centrum są interaktywne pokazy produkcji i zdobienia szkła, w których turyści mogą brać czynny udział. W Centrum zapoznać się także można z ekspozycjami prezentującymi zarówno szkło artystyczne, wykonane przez najlepszych polskich twórców, oraz użytkowe – wspaniałe przykłady najwyższego kunsztu wzorniczego i designu.

Wewnątrz budynku powstała galeria z unikatowymi wyrobami szklanymi, które zainteresowany turysta będzie mógł zakupić. Wejście do budynku jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Poza funkcjami turystycznymi budynek pełni również funkcję centrum konferencyjnego oraz zadania administracyjne dla powstałej infrastruktury turystycznej.

Centrum Dziedzictwa Szkła
ul. Blich 2
38-400 Krosno
telefon: 13 44 400 31
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.miastoszkla.pl

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności