Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie jest związane z Rzeszowem i Regionem, mimo że wartość artystyczna i naukowa oraz jakość zbiorów jest wysoka i bardzo istotna w skali kraju. Aktualnie we wszystkich działach posiadają ponad 250 000 eksponatów. Znane i cenne kolekcje w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie zostały stworzone w dużej mierze poprzez zakupy i dary.

Na przestrzeni ponad 75 lat instytucja trwale zapisała się w historię polskiej kultury, na którą pracowały pokolenia muzealników. Działania merytoryczne świadczą o znaczącej roli Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Wystawy stałe i czasowe w Muzeum odzwierciedlają strukturę instytucji, a ekspozycje doskonale wykorzystują przestrzeń zabytkowych wnętrz i charakter budowli.

Niepowtarzalne i unikalne wnętrza i bardzo dobra akustyka refektarza jest wykorzystywana na m. in.: koncerty, wieczory poezji, spotkania i monodramy teatralne. Na przestrzennym i pełnym klimatu wirydarzu odbywają się także różne imprezy plenerowe, np. "Noc Muzeów". Zabytkowy Gmach Muzeum w centrum miasta niegdyś Lubomirskich, mieści działy: Archeologii, Sztuki, Historii oraz Bibliotekę, Administrację i Pracownię Konserwacji Dzieł Sztuki.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
ul. 3 Maja 19
35 – 030 Rzeszów
telefon: 17 583 52 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.muzeum.rzeszow.pl

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności