Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 460

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/proca176/domains/karpaty.turystyka.pl/public_html/libraries/rokcommon/RokCommon/Service/ContainerImpl.php on line 461
Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek

Na kolekcję w Muzeum Dobranocek składa się zbiór 2,5 tys. przedmiotów związanych tematycznie z popularnymi filmami dla dzieci, zwanymi "dobranockami". Kolekcja powstawała na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, a początek jej dały osobiste pamiątki z dzieciństwa, autora zbioru, Wojciecha Jamy.

Mieszczą się w niej rzeczy zdawałoby się zwyczajne, jak chociażby opakowania po artykułach spożywczych, które najczęściej, po uporaniu się ze smakowitą zawartością, wędrowały do kosza na śmieci. I właśnie z tej przyczyny, są to równocześnie rzeczy niezwykle rzadkie, trudne do zdobycia.

Są też przedmioty wyjątkowe, stanowiące ozdobę kolekcji. Za takie można śmiało uznać oryginalne lalki z filmów kukiełkowych: "Miś Colargol na Dzikim Zachodzie" ,"Miś Uszatek" czy "Plastusiowy pamiętnik"

Na kolekcję składają się również liczne zabawki, gry planszowe, losowe, zręcznościowe, karty, gry komputerowe, puzzle, książki, komiksy, roczniki czasopism, programy teatralne, plakaty kinowe i afisze teatralne, przezrocza małoobrazkowe, zestawy slajdów, wiele modeli projektorów do wyświetlania przezroczy. Są walory filatelistyczne jak znaczki, stemple pocztowe, są kartki pocztowe z kadrami z filmów, filmy 8 mm. Ponadto przedmioty codziennego użytku jak zegary ścienne, budziki, tacki, talerze i kubki ceramiczne.

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy
ul. Mickiewicza 13
35 – 064 Rzeszów
telefon: 17 748 36 51
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.muzeumdobranocek.com.pl

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności