Ścieżki przyrodnicze


O tym, że Karpaty są absolutnie wyjątkowe, a jego walory przyrodnicze są w stanie konkurować swoim pięknem z innymi rejonami w Europie nie trzeba przekonywać nikogo. Świadczyć mogą o tym liczne formy ochrony przyrody, np. parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty czy pomniki przyrody, ale przecież nie wszystkie cenne przyrodniczo obszary objęte są ochroną. Wiele z tych przyrodniczych perełek ukryte jest w lasach, na łąkach, przy rzekach... i czeka na odkrycie!

Aby ułatwić dotarcie do nich, wiele z tych miejsc udostępniono w postaci ścieżek edukacyjno-przyrodniczych. Trasy najczęściej mają charakter pętli, a stopień trudności sprawia, że są dostępne zarówno dla osób starszych, jak i dla dzieci. Stanowią ciekawą alternatywę dla długich, często niełatwych górskich szlaków pieszych Bieszczadów czy Beskidu niskiego. Plusem takich ścieżek jest to, że są one udostępniane nieodpłatnie, często towarzyszą im zorganizowane miejsca z parkingiem, wiatą, miejscem na ognisko, tablicami edukacyjnymi.

Miłośników przyrody i pieszych wędrówek, zarówno starszych jak i młodszych, w grupach zorganizowanych jak również indywidualnych zapraszamy na trasy ścieżek przyrodniczych, które w ciekawy sposób przybliżają temat przyrody naszego województwa oraz uwrażliwiają na jej piękno.

  • Domyślnie
  • Alfabetycznie
  • Losowo
load more Naciśnij shift żeby załadować wszystko Załaduj wszystko

JAKA PODODA?

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności