Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podprzemyski ogród botaniczny nawiązuje do starych tradycji ogrodów małopolskich (m.in. w Sieniawie, Zarzeczu, Dubiecku i Medyce). To jedyny tego rodzaju obiekt w południowo-wschodniej Polsce. Arboretum najatrakcyjniejsze jest wiosną. O tej porze roku nie można oderwać oczu od różnokolorowych azalii, rododendronów, magnolii, piwonii i irysów. Jednak i latem jest na co popatrzeć. Warto zrelaksować się i wyciszyć spacerem po alejkach parkowych.

Atrakcją są dwa stawy. Nad pierwszym, większym i znajdującym się bliżej głównego wejścia, można oglądać ryby i kolekcję lilii wodnych. Zwiedzający uwielbiają spacery po krętym molo. Mniejszy staw, bardziej kameralny, wybierają miłośnicy stawowych i bagiennych krajobrazów. Oprócz kolekcji roślin warto odwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Wstęp za darmo. Są tutaj stałe wystawy: Chrońmy ptaki, XX lat Arboretum Bolestraszyce. Do tego ekspozycje motyli nocnych, dendrologiczna - szyszek, przekrojów i skamielin. Stały repertuar uzupełniają wystawy czasowe. Ciekawostką są wiklinowe rzeźby, pozostałość po corocznych warsztatach wikliniarskich. Na rzeźby można się natchnąć w różnych miejscach ogrodu.

Nowością jest również kolekcja roślin biblijnych. Są to wybrane rośliny, które pojawiają się na kartach Biblii, Starego i Nowego Testamentu. Arboretum w Bolestraszycach pod Przemyślem jest piękne o każdej roku. Dlatego nie wystarczy je odwiedzić raz. Trzeba to zrobić kilka razy, najlepiej o różnych porach roku.

Fot. M.Jedynak

JAKA POGODA?

3°C

Sanok

Partly Cloudy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 20.92 km/h

  • 24 Mar 2016

    4°C -2°C

  • 25 Mar 2016

    10°C 1°C

ZNAJDŹ NAS :   envelope    social facebook circular button

Polityka prywatności